Zvětšení prsou (augmentace) krok za krokem

Pokud toužíte po zvětšení prsou, jsou následující řádky určeny přesně pro vás. Jistě vás zajímají bližší informace o zákroku, přípravě i následné péči. Jdeme na to!

Před operací

Po výběru plastického chirurga následuje osobní konzultace, na které vám pan doktor zodpoví všechny otázky a vysvětlí celý proces. Ukáže vám různé druhy implantátů, které si vyzkoušíte ve speciální podprsence. Prsní implantáty zvolí plastický chirurg individuálně podle vašich představ a tak, aby vyhovovaly konstituci vašeho těla. Dále podle velikosti a tvaru prsou, výšky profilu a typu implantátů. Implantáty jsou buď kulaté, nebo anatomické ve tvaru kapky.

Pro přirozený tvar prsou s plynulým přechodem jsou vhodnější anatomické prsní implantáty. Pro dosažení výraznějšího dekoltu se volí naopak kulaté implantáty. Přístup je ale velmi individuální, protože např. kulaté implantáty vložené do malé prsní žlázy mohou působit nepřirozeně.

Zvětšení prsou můžete podstoupit nejdříve po 18. roce života, kdy prsní žlázy zcela dokončily svůj vývoj. Horní věková hranice pro vložení implantátů v podstatě neexistuje. Nové poprsí si mohou dopřát jak mladé ženy, tak zralé dámy. Prsní implantáty nezabraňují kojení. A pokud miminko už máte a kojily jste, doporučujeme alespoň 1 rok počkat, než se stav prsou a hormonů v těle stabilizuje.

Augmentace prsou se provádí v celkové anestezii, proto je nutné podstoupit před operací předoperační vyšetření krve, moči a EKG, které můžeme zajistit na naší klinice a nebo jej lze podstoupit u praktického lékaře.

Operační a následující den

V den operace přijdete na kliniku nalačno. Budete mít připravený pokoj a osobní věci jako ručník, noční košili, župánek a přezutí. Čas nástupu na kliniku je vždy o několik hodin dříve, než je čas operace z důvodu přípravy. Zákrok trvá zhruba 1 hodinu. Po zákroku se o vás bude starat náš odborný personál nepřetržitě 24 hodin. Po převazu a vyndání drénů plastickým chirurgem vás propustíme s doprovodem domů. Dostanete od nás pooperační balíček i s léky na bolest a budete mít speciální kompresivní podprsenku.

Následující měsíc

Po propuštění byste měla být v klidu bez fyzické zátěže a bez namáhání rukou. Jednou za týden k nám budete chodit na kontroly a nejméně 1 měsíc je nutné nosit kompresivní podprsenku. Přibližně po 3 týdnech po operaci se budete moci vrátit do běžného režimu. Přibližně po 2 měsících rekonvalescence můžete začít zvyšovat fyzickou zátěž a žít stejně jako před operací. V této době už také lze hodnotit konečný výsledek operace.

V Laser Esthetic se na plastické operace zvětšení prsou specializuje MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D, MUDr. Otakar Lucák a MUDr. Pavel Hlava, CSc. Vyberte si lékaře, vzájemná sympatie a důvěra pacienta a lékaře je velmi důležitá. Objednat se na úvodní konzultaci můžete zde.

Kategorie: Úpravy prsou
Štítky: ,