Omlazení

Pokud chcete vypadat o pár let mladší a minimalizovat své vrásky, ale bojíte se podstoupit zákrok plastické chirurgie, jsou pro vás ideální mini-invazivní zákroky. Tyto metody omlazení pleti jsou rychlé, nebolestivé a nezatíží tolik vaši peněženku.

Vhodné jsou pro obnovu hydratace, tvorbu kolagenu, elastinu a obnovu buněk. Tyto metody vypínají kůži a vyrovnávají povrchové vrásky. Jaké to jsou?

Laserová terapie

V estetické medicíně se lasery používají pro řešení např. středních a hlubokých vrásek, pigmentových skvrn, vyhlazení jizviček po akné a stažení pórů, liposukce podbradku, odstranění červených žilek a zpevnění kůže. Postup a četnost ošetření závisí na mnoha faktorech jako je rozsah problému, celkový stav kůže, věk a účel ošetření. Laserová ošetření lze považovat za jednu z nejúčinnějším neinvazivních metod.

Výplně kyselinou hyaluronovou

Výplňové materiály jsou gelové produkty různého složení a rozdílné trvanlivosti, které se aplikují vždy jemnou injekční formou. Mají výrazný efekt u středně hlubokých vrásek, jako jsou například kolmé vrásky nad kořenem nosu, vrásky „kruhy“ pod očima, vrásky mezi nosem a ústními koutky, kolem úst, na bradě apod. Efekt zákroku je okamžitý. Ošetřené části kůže jsou měkké, poddajné a mají přirozený vzhled. Doba trvání účinku výplně je  6–12 měsíců, poté je nutné aplikaci opakovat. Výplně aplikujeme po znecitlivění anestetickým krémem.

Aplikace botulotoxinu

Jedním z nejčastějších estetických zákroků je aplikace botulotoxinu. Účelem je vyhlazení „mračivých“ vrásek v obličeji, které nám přidávají léta. Procedura je efektivní u vrásek na kořeni nosu, čele, kolem zevních očních koutků i u stařeckých vrásek, které vznikají v pozdějším věku. Výsledky se dostaví do 2 týdnů od aplikace a účinku dosahují po dobu 4 – 6 měsíců. Při opakování ošetření postupně dochází k prodlužování účinku, díky kterému lze příznivě ovlivnit nežádoucí „mračivé“ vrásky až na jeden rok. Tato procedura je minimálně bolestivá.

Mezoterapie

Mezoterapie je injekční nebo přístrojová metoda, která přirozeně podporuje hydrataci, vypne kůži a vyrovná povrchové vrásky. Speciální léčivé roztoky se aplikují mikrojehličkami přibližně do hloubky 4 mm. Drobné ranky způsobené aplikací téměř okamžitě zahájí proces hojení a produkci kolagenu a elastinu, které pleť viditelně omlazují a redukují nedostatky. Protože účinek léčebných roztoků nastupuje ihned, je možno vidět výsledky již po prvním ošetření. Nejčastěji se doporučují tři ošetření. Pro udržení efektu je poté nutné opakovat ošetření jedenkrát ročně. Zákrok se provádí po aplikaci znecitlivujícího krému.

Plazma terapie

Plazma terapie je unikátní metoda aplikace speciálně upravené vlastní krevní plazmy. Jedná se o materiál získaný z vaší vlastní krve, který je dále obohacen o kyselinu hyaluronovou. Je vhodná v případě stárnoucí, unavené pokožky a při vyplnění vrásek a kruhů pod očima. Vysoký efekt byl zjištěn také u léčby a korekce jizev, špatně se hojících ran a při nadměrném padání vlasů. Nejčastěji se plazma aplikuje do obličeje, krku a dekoltu, nebo hřbetu rukou a vlasové pokožky. Procedura by se měla aplikovat ve dvou až třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, výsledek je vidět po 2 – 3 týdnech a přetrvá 8 – 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a životním stylu. Zákrok se provádí po aplikaci znecitlivujícího krému.

Nitě

Tato metoda je neinvazivní, bez použití skalpelu. Nitě jsou zaváděny pomocí tenkých jehliček, což je téměř bezbolestný proces. Niťový lifting navíc nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Postačí pouze povrchová aplikace anestetického krému. Nitě se vstřebají přibližně do 6 až 8 měsíců a zanechají v místě aplikace síť z nového kolagenu, která drží tkáně v požadovaném tvaru. Používá se pro zvednutí kontur obličeje, zvětšení objemu lícních kostí, zvednutí povadlých tváří a pokleslého obočí a povislé kůži brady.

Štítky: