Liposukce – vše co o ní potřebujete vědět

O liposukci bylo napsáno obrovské množství článků, proto většina lidí princip této operace zná. Přesto musíme stále novým uchazečům upřesňovat důležitou informaci – liposukce neřeší nadváhu, ani obezitu a rozhodně netvaruje tělo. Konrétně tedy – pokud je nadměrné množství tuku v určité části těla, odstraníme ho z dané části, nikoliv z celého těla.

Je nutná hospitalizace?

V dnešní době je velmi populární ambulantní liposukce, tedy liposukce velmi šetrná, v lokální anestezii, bez nutnosti hospitalizace. Při celkové anestezii je však nutná hospitalizace do druhého dne po operaci.

Celková vs. lokální anestezie

Liposukce v celkové anestezii je doporučována těm, kteří chtějí odsát tuk z více partií těla najednou. Zákrok je o dost náročnější než u šetrnější ambulantní liposukce. Základ je však stejný – tělo se napustí speciálním tumescenčním roztokem a pak se odsává. Pacient zůstává na klinice do druhého dne. Rekonvalescence je delší, pacient pociťuje větší bolestivost, bývají větší modřiny a pacient je na pár dní vyřazen z běžných úkonů, tedy i zaměstnání.

Většině našich pacientů se do narkózy nechce a po zákroku chtějí dál běžně fungovat. Ti pak volí tumescenční ambulantní liposukci. Tato metoda se používá většinou na dvě partie najednou, je řada klientů, kteří těchto ambulantních liposukcí podstoupí v určitém časovém sledu více. Rozmezí mezi jednotlivými zákroky může být třeba i jen čtrnáct dní. Díky tomu nemusí do celkové anestezie, po zákroku normálně fungují a zároveň nejsou limitováni dvěma partiemi na odsání tuku.

Liposukce podle specialisty

„Obliba této metody tkví v tom, že přijdete na kliniku a se vším všudy ji za tři hodiny opouštíte. Po zákroku můžete dál dělat běžné věci, za 3 týdny lze dokonce i sportovat. Kompresivní prádlo se nosí kratší dobu, jizvy jsou neznatelné a nezašívají se.“, stručně popisuje celý proces MUDr. Entner, který se na ambulantní liposukce specializuje a za rok provede více než 500 takových operací.

Kromě MUDr. Entnera provádí tento typ zákroku také zkušený chirurg MUDr. Otakar Lucák. Přemýšlíte o ambulantní liposukci? Objednejte si úvodní konzultaci.

 

Kategorie: Zeštíhlení
Štítky: ,